10 wskazówek na przepiękne zdjęcia ślubne plenerowe

10 wskazówek na przepiękne zdjęcia ślubne plenerowe

Dla wielu osób ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Miesiące przygotowań skutkują piękną ceremonią zaślubin, nic więc dziwnego, że młoda para pragnie uwiecznić moment ich szczęścia. Idealnym sposobem na uwiecznienie tego wyjątkowego momentu jest sesja ślubna w plenerze. Zdjęcia wykonane przez fotografa ślubnego na pewno będą idealną pamiątką. Przed wykonaniem zdjęć warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami, które mogą pomóc w wykonaniu przepięknych fotografii.

I. Jedną z najważniejszych kwestii jest bez wątpienia wybór odpowiedniego fotografa. W dzisiejszych czasach wielu z nich prowadzi konta na portalach społecznościowych, w związku z czym możemy bez problemu zapoznać się z ich pracami, poznać stylistykę wykonywanych przez nich zdjęć oraz skontaktować się z nimi w razie potrzeby. Specjalizowanie się w fotografii ślubnej nie jest koniecznością, natomiast na pewno będzie to mile widziany atut. Trzeba zwracać uwagą na to, jakim sprzętem będą wykonywane zdjęcia, bo przekłada się to potem na ich jakość.

II. Nie każdy wie o tym, że kluczem do wykonania dobrego zdjęcia jest odpowiednie oświetlenie. Wykonując sesję w plenerze warto więc wybrać odpowiednią porę dnia. Oczywiście niezbędny może okazać się sprzęt w postaci lamp czy blend, jednak naturalne oświetlenie może czynić cuda. Inny kąt padania promieni słonecznych może wpłynąć nie tylko na jasność zdjęcia, ale przede wszystkim na jego klimat. Z pewnością te romantyczniejsze wyjdą wieczorem, o zachodzie słońca.

III. Wybór odpowiedniego pleneru ma zasadnicze znaczenie. Tło zdjęć może korespondować z zainteresowaniami pary młodej czy nawiązywać do miejsca im bliskiego, np. rodzinnych. Sesję można wykonać niemal wszędzie, wiele zależy od pomysłu, inwencji oraz od tego, czy możemy sobie pozwolić na wyjazd w celu wykonania zdjęć czy zdecydujemy się na plenery blisko miejsca zamieszkania. Popularnym tłem do zdjęć są pola oraz łąki. Fotografie wykonywane dla łonie natury mają swój nieodparty urok, ale trzeba liczyć się z tym, że nie o każdej porze roku dane tereny nadają się do ich wykonania. Jezioro czy staw mogą stanowić idealne tło. Jeżeli w ich pobliżu znajduje się zaplecze turystyczne w postaci łódek czy kajaków, można je wykorzystać do zdjęć. W przypadki sesji wykonywanej w mieście, idealnym miejscem mogą okazać się klimatyczne kamienice.

IV. Nie można zapominać o rekwizytach. Często wykonuje się zdjęcia, na których wyeksponowane są obrączki. Elementem urozmaicającym są na pewno sztuczne czy zimne ognie. Świeże rośliny i kwiaty ożywią każdą scenerię oraz dodadzą zdjęciu uroku.

V. W celu wykonania sesji warto wybrać się także na małą wycieczkę. W Internecie można sprawdzić jakie atrakcje znajdują się w pobliżu, często nie wiadomo jak piękne widoki i plenery znajdują się blisko nas. Dobrym pomysłem jest sesja na ruinach np. zamku czy w otoczeniu zadbanych ogrodów.

VI. Fotografia ślubna w plenerze może odbyć się w towarzystwie najbliższych osób pary młodej. Do sesji można zaangażować świadków, druhny czy rodzinę. Na pewno będzie to dla nich wyróżnienie oraz dobry sposób na to, aby utrwalić wspólny moment radości.

VII. Plener to nie tylko łąki i pola, warto wykorzystać także miejsca, które na pierwszy rzut oka nie kojarzą się ze sesją ślubną. Można np. udać się do wesołego miasteczka i wykonać zdjęcia na tle karuzeli czy diabelskiego koła. Połączenie takiej scenerii wraz ze suknią ślubną i garniturem pana młodego może skutkować ciekawymi ujęciami jak z bajki. Warto udać się także np. do palmiarni, która wprowadzi nieco tropikalnego klimatu do naszych zdjęć.

VIII. Ze sesją ślubną nie należy się spieszyć i zarezerwować sobie na nią kilka wolnych dni. Aby wyjść dobrze na zdjęciach przede wszystkim trzeba być wypoczętym, dlatego też może się ona odbyć po jakimś czasie od ślub, kiedy para młoda zdąży ochłonąć i odpocząć. Może też być to czas wykorzystany na ewentualne wyczyszczenie i odświeżenie sukni, która po weselu jest brudna i pognieciona.

IX. Na potrzeby sesji można wynająć interesujące nas miejsca, będziemy mieć wówczas pewność, że nikt nie będzie przeszkadzał w trakcie zdjęć i unikniemy problemu niechcianych postaci na trzecim planie. Wynająć można także stary samochód czy motocykl, który posłuży jako rekwizyt i urozmaici sesję.

X. Niecodziennym sposobem na upamiętnienie ślubu będzie sesja w ekstremalnych warunkach. Można w tym celu zdecydować się na lot balonem czy skok ze spadochronem. Takie przedsięwzięcie wymaga wcześniejszego przygotowania, ale czas na nie poświęcony na pewno przyniesie niezwykłe efekty. Jeżeli pasją pary młodej jest np. wspinaczka, zdjęcia można wykonać podczas jej uprawiania. Suknia czy garnitur nie są niezbędnymi elementami sesji, a efekt końcowy ma zadowalać przede wszystkim nowożeńców.

Sprawdź przykładową ofertę: “ fotograf ślubny Rzeszów”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × dwa =