Najlepsze programy do obróbki zdjęć

Najlepsze programy do obróbki zdjęć

Chociaż w kwestii zdjęć wszystko zależy od tego jakimi umiejętnościami posługuje się fotograf, to jednak sporą rolę odgrywa także to z jakich narzędzi pomocniczych korzysta. Niewątpliwe dużo zależy też od aparatu- nadaje on zdjęciu określone cechy, których nie da się odtworzyć cyfrowo. Programy komputerowe mogą jednak sporo namieszać w samym zdjęciu mogą diametralnie je zmienić. Dobrze jest więc wiedzieć z czego można korzystać i w jaki sposób z tego korzystać. Chociaż programy do obróbki zdjęć mogą zrobić sporo dobrego, niewłaściwe z nich korzystanie może zrujnować nawet najbardziej obiecującą fotografię. Dobrze jest o tym pamiętać przy korzystaniu z takich programów- wiele osób musiało dowiedzieć się o tym z własnego doświadczenia.

Najlepsze programy

Najbardziej znanym darmowym programem do obróbki zdjęć jest Gimp. Jest to program bardzo prosty, dlatego profesjonalistom nie będzie on specjalnie przydatny. Dla kogoś, kto dopiero zaczyna przygodę z obróbką zdjęć może być jednak bardzo przydatny. Program posiada wszystkie podstawowe funkcje, jest łatwo dostępny i jeszcze łatwiejszy w obsłudze. To bardzo duży plus dla początkujących. Zwłaszcza oni docenią jego możliwości, bowiem szybko nauczą się, że dzięki nawet niewielkiemu nakładowi pracy można całkowicie zmienić całe zdjęcie. Zdecydowanie warto zaczynać właśnie od tego programu.

Drugim programem wartym polecania jest program Autodesk, który przedstawia się bardziej profesjonalnie, niż wcześniej wymieniony Gimp. Posiada przejrzysty i przyjazny interfejs, dzięki któremu nie trzeba będzie szukać każdej funkcji, a wszystko jest bardzo proste w obsłudze.

Ostatnim, najbardziej znanym programem jest oczywiście Adobe Photoshop. Program daje zdecydowanie najwięcej możliwości i jest najbardziej polecanym programem. Niestety Photoshop kosztuje także sporo, więc by z niego korzystać trzeba być naprawdę zdecydowanym. Jest to program przede wszystkim dla tych, którzy żyją z fotografii, albo dla tych, którym podstawowe funkcje już nie wystarczają.

Jedna odpowiedź do “Najlepsze programy do obróbki zdjęć”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziesięć + 15 =